Segíts havi 3.000 Ft-tal, hogy folytathassuk!

Köszönjük, hogy mellettünk állsz és támogatod közös céljainkat!

Ez önkéntes, havi támogatás a BpiAutósok.hu sajtótermék részére. Nem jár érte konkrét ellenszolgáltatás, csupán a működésünket támogatod vele. Magasabb, egyszeri összeggel itt tudsz minket támogatni.


Megvan a rendőrségi vizsgálat eredménye az M2-esen száguldozó férfi elfogásának ügyében

Nem hibáztak a rendőrök, amikor egy 200-zal száguldozó ámokfutót üldöztek az M2-esen – ezt állapította meg a parancsnoki vizsgálat az RTL Híradó értesülése szerint.

Ez azt jelenti, hogy az akció szakszerű, jogszerű és arányos volt. A férfi ügyvédje szerint a vizsgálat eredménye több szempontból is aggályos.

Hirdetés

Két hete Vácon akartak igazoltatni a rendőrök egy autóst, aki menekülni kezdett előlük. Hosszas üldözés és több manőver után tudták csak megállítani.

A sofőrt két nappal később letartóztatta a bíróság, az üldözésben részt vevő rendőrökkel szemben pedig a hasonló, rendkívüli esetekben szokásos vizsgálat indult.

A Pest megyei rendőrkapitányság megerősítette, hogy a vizsgálat lezárult, és kiderítette, hogy a rendőri intézkedés jogszerű, szakszerű és arányos volt

– mondta az RTL Híradónak Szabóné Berki Bianka szóvivő. Részleteket viszont nem árultak el, mert az ügyészségi vizsgálat még folyamatban van.

A menekülő férfi ügyvédje szerint ugyanakkor több szempontból is vitatható a parancsnoki vizsgálat eredménye.

A parancsnoki véleményt és megállapítást aggályosnak tartom, egyrészt azért, mert a rendőröknek egyéb számtalan törvényes lehetősége lett volna az általuk már beazonosított személy követésére, elfogására, az elfogás helyének és módjának a megválasztására

– jelentette ki Heller László. Úgy látja, hogy a rendőrök aránytalanul veszélyeztették a saját maguk, a menekülő férfi és a többi autós biztonságát, és szerinte a hasonló esetek jogi háttere sem egyértelmű.

A rendőri megállásra kényszerítés részletes szabályai nyilvános jogszabályban nem férhetők hozzá az állampolgárok részére, nem tudható, hogy a rendőr ilyen esetben mikor mit tehet és az mikor arányos, szabályos és törvényes

– tette hozzá.

A harmincéves férfit a többi között hivatalos személy elleni erőszak miatt tartóztatta le a bíróság. Ő és védője is fellebbezett a határozat ellen, a napokban azonban a másodfokú bíróság helyben hagyta a döntést, így a férfi szeptember elejéig biztosan börtönben marad.

Korábban a Híradónak nyilatkozott a férfi családja: azt mondták róla, nem bűnöző, csak megijedt, mert nem volt jogosítványa, és a rendőrök veszélyeztették az ő életét.

Hirdetés
MEGOSZTÁS:

hirdetés

Mögöttünk nem áll semmilyen finanszírozó szervezet. Támogatásod óriási segítség!

Ha fontosnak tartod céljainkat, itt támogathatsz minket. Hálásan köszönjük!