Mint arról mi is több esetben beszámoltunk, az elmúlt években a fix traffiboxok mellett elkezdtek terjedni ál-eszközök is, sejthetően költséghatékonysági célból.
A Traffix.hu munkatársa a napokban Pilisszentkereszten futott bele egy ilyen eszközbe.
A járművezetők hatékony átverése érdekében nem árt, ha minél inkább úgy néz ki, mintha tényleg lenne is benne mérőberendezés.
Ebben a műfajban Magyarországon az eddigi csúcs alighanem a Medirlab nevű cég terméke, a Traffipack, ami még akkor is képes hatásosan eljátszani, hogy élesben bünteti a gyorshajtókat, amikor valójában nincs is benne a rendőrökhöz bekötött rendszerelem. – közölte a Traffix.hu portál.
Megjegezték, hogy bruttó 5-6 millió forintba kerül egy ilyen áltraffibox. Az előkészítés, oszlop betonozás, elektromos hálózatra kötés, és persze maga a doboz. Az ilyen fajta „átverős” dobozokban egyébként még pirosas derengés is van a lyuggatott lemez mögött, az éjszakai képfelvételt segítő infra-LED-ek imitálására. – jegyzi meg a portál.
Fontos tudni, hogy a kamu doboz teljes mértékben alkalmas arra, hogy akár tényleg bele is lehessen tenni a valódi sebességmérő kamerát.
A rendőrség korábban kommunikálta is, hogy bizony nem kizárt az, hogy a dobozok tartalmát fogják is variálni, tehát amelyikban ma nincs, ott holnap lehet, hogy lesz valódi mérőeszköz.
Mellesleg az is erre utal, hogy a kamu boxokat ugyanaz a cég gyártja, mint az igazi Trafficapture TC-108-ast, ami Már 1,7 kilométerről képes sebességet mérni, bizonyításra használható felvételt nappal kb. 220, éjjel 100 méteres távolságtól tud készíteni