Zebrán ütött el két gyalogost – Minden rögzített a kamera

Egy gázolásról tett közzé videót a Hajdú-Bihar vármegyei rendőrség egy tavaly novemberben történt balesetről.

A felvételen az látható, ahogy egy figyelmetlen autós elgázol két férfit Hajdúböszörményben. A gyalogosok hihetetlen szerencsével, könnyű sérülésekkel megúszták az esetet.

A Hajdúböszörményi Rendőrkapitányság a sofőrt a közúti közlekedés rendjének megzavarása miatt pénzbírsággal sújtotta, valamint eltiltotta a vezetéstől.

  • Két olvasónk is felvételt küldött ugyanarról az ámokfutóról

    1. eset – Szembefordult a forgalommal az M4-en Két olvasónk is felvételt küldött ugyanarról az ámokfutóról, aki Szolnok felé, az M4-es autóúton hajtott szembe a forgalommal. „A linken látható videón egy autó fordult a forgalommal szembe az M4-en, Szolnok felé, körülbelül a 25-ös kilométernél” – írta egyikük.

A rendőrség hangsúlyozta: a hasonló balesetek megelőzhetők lennének, ha az autósok jobban odafigyelnének a gyalogosokra. A hatóság három fontos tanácsot is kiemelt:

  • A kijelölt gyalogátkelőhelyen a gyalogosnak mindig elsőbbsége van, azt az autósnak biztosítania kell.
  • A zebrához csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad érkezni, hogy szükség esetén meg lehessen állni.
  • A gyalogosoknak is érdemes meggyőződniük arról, hogy valóban megadják számukra az elsőbbséget – még akkor is, ha jog szerint nekik van előnyük.
MEGOSZTÁS
Üzleti kapcsolatfelvétel: LinkedIn