Az eset még 10-én, a 62-es főút egyik vasúti átjárójában történt. A felvételt olvasónktól kaptuk.
Tény, hogy 3 db. 3 perces videóból vágtuk össze az alábbi videót, tehát legalább 10 percen át zárva volt az átjáró, ami egyébként nem feltétlen jelent hibás működést, bár tény, hogy bosszantó.
Azzal reméljük tisztában vagytok, hogy a fehéren villogó átjáró nem jelent kb. semmit. Ugyanúgy meg kell győződnötök a biztonságos áthaladásról, mintha nem lenne fényjelzővel, vagy félsorompóval ellátva az átjáró.
De mit tegyünk olyankor, ha esetleg a tilos jelzésen „ragad” a rendszer?
A 24.hu még egy korábbi cikkében megkérdezte a MÁV-ot, hogy mi a teendő:
Ha nincs fény, átkelhetünk
Saját biztonságunk legyen a legfontosabb és ne idegeskedjünk, ha régóta tilos az átkelés.
Ha van piros jelzés, az útátjárón nem szabad áthaladni.
Ha a piros jelzés valamilyen tartós hiba miatt 6-10 percnél tovább tart, a jelző önműködően sötétre kapcsol.
Ebben az esetben a Kresz engedélyezi az átkelést, ha ideálisak a körülmények. Ilyenkor fokozottan figyelni kell a forgalomra, s nem árt, ha fülünket is nyitva tartjuk, hiszen a közelgő szerelvény hangjelzését vagy robaját is meghallhatjuk.
Ha továbbra is piros…
Ha nem vált sötétre a lámpa, annak általában valamilyen ritka vasúti esemény az oka. A vasutasok ilyenkor csak a jogszabályok, utasítások szerint intézkedhetnek.
Az átkelőt ilyenkor kézzel lezárják és csak akkor nyitják fel, ha a vonat megérkezett az állomásra. Erre azonban ritkán van szükség
Lassít a mozdonyvezető
A sorompóhibát a számítógép jelzi a vasutasoknak,
ilyenkor a mozdonyvezetőt figyelmeztetik, s ilyenkor a vonat mindössze 10-15 km/órával érkezik az átjáróba. Utóbbit jól szemlélteti egy videó is, mely egy nem működő fénysorompónál készült.