VIDEÓ: Felborult és házfalnak ütközött egy tartálykocsi – A ház lakhatatlanná vált

Daru és kamionmentő segítségével állították a kerekeire azt a tartályautót, ami egy érkező személyautó elől húzódott a megsüllyedő padkára, majd egy tömésháznak ütközött, kidöntve annak egyik falát – közölte a 112press.hu.

Egy személyautó elől húzódott padkára cefrét szállító tartályautó a Vas megyei Halogyon. A padka megsüllyedt a jármű alatt, melynek következtében a teherjármű a jobb oldalára dőlt és nekiütközött egy ház falának. A tartályautó kiütötte a falat, a mögötte lévő szobában alvó nő nem sérült meg.

A tömésház utcafronti fala téglából van, a tartályautó elmozdította ezt a falat. Emiatt az utcafronti szobát lakhatatlannak minősítették, de később még statikus vizsgálja meg az épületet.

A 112press tudósítója beszélt a tartályautót vezető férfival is, aki megerősítette, hogy egy érkező személyautó elől húzódott a padkára. Azt mondta, hogy megítélése szerint a másik jármű nem húzódott le eléggé, de nem zárja ki, hogy ő is komoly hibát vétett azzal, hogy a padkára hajtott.

Hirdetés

 

Borítókép és forrás: 112press.hu
MEGOSZTÁS