Új helyeken is megjelennek VÉDA kamerák


Hamarosan már nemcsak az utakon, hanem a vasúti átjárókban is számíthatnak a sofőrök a Véda kamerarendszer figyelő szemeire. – szúrta ki a hvg.hu

A MÁV vezérigazgatója Siófokon jelentette be:

Hat kiemelt helyszínen indul közös tesztprogram a rendőrséggel, amely során a rendszer a piros jelzésen való áthajtásokat is rögzíti.

A lépés nem véletlen: a vasúti átjárókban történt szabálytalanságok száma aggasztóan növekszik. Tavaly 26 baleset történt ilyen helyszíneken, nyolc ember életét vesztette, sokszor a piros jelzés sem volt elég visszatartó erő.

Egy balatoni mozdonyvezető saját tragikus tapasztalatát is megosztotta: elmondása szerint egy szabálytalanul áthaladó idős nő került a vonatja elé, az eset pedig nemcsak őt, hanem az áldozat férjét is megroppantotta – a férfi később a baleset helyszínén vetett véget életének.

KAPCSOLÓDÓ:

Most sokan meglepődhetnek: a VÉDA rendszerrel kapcsolatban szólalt meg a rendőrség

A MÁV szerint évente körülbelül 800 alkalommal törik le a sorompók rúdjait – sokszor egyszerűen azért, mert az autós siet vagy nem figyel.

A pilotprogram célja egyértelmű: elrettentés, megelőzés és felelősségre vonás. Aki ezentúl pirosban hajt át egy érintett vasúti átkelőn, akár 100 ezer forintos bírságot is kaphat.

  • ŐK NEM SZÁMOLTAK A KAMERÁVAL, de a dash cam mindent lát!

    dashcam #70mai #70maiA810s A 70mai Dash Cam 4K A810S HDR Set-et itt tudod megvásárolni: https://mstore.hu/70mai-dash-cam-4k-a810s-hdr-set-menetrogzito-kamera-hatso-kamera-szett-8945?keyword=a810s https://www.scom.hu/70mai-Dash-Cam-4K-A810S-HDR-Set-menetrogzito-kamer?aku=c09b2b200af342dcb1ef3cd3d18aef53 Ennyi év után is látunk néhány kommentet, amiben sokan a rosszat látják a fedélzeti kamerákban. Mutatunk néhány jelenetet, ami talán őket is meggyőzi: Manapság alap-tartozék kell legyen az autóban!

A Véda új funkciója komoly visszatartó erő lehet – és talán életet is menthet.

MEGOSZTÁS