Óriásszögeket szórt az útra egy férfi Eger közelében


A nyomozás szerint a férfi 2024 decembere és 2025 januárja között saját használatú útjára több nagyméretű szöget helyezett ki: egyeseket téglákba fúrt, másokat a földbe szúrt.

Az úton rendszeresen közlekedő sértett járművei – teherautója, terepjárója és utánfutója – emiatt többször is defektet kaptak, összesen kilenc gumiabroncsot kellett javítani vagy cserélni. A keletkezett kár mintegy 70 ezer forint volt.

Az ügyészség szerint a férfi cselekménye nemcsak rongálásnak minősül, hanem alkalmas volt a közlekedés biztonságának veszélyeztetésére is.

  • No Title

    Az alábbi 6 dashcam felvételt olvasóinktól kaptuk, amit ezúton is köszönünk! Gyalogátkelőn átsétálni sajnos nem rutin, hanem küzdelem. A fedélzeti kamera felvételek tökéletesen megmutatják, hogy rengetegen nem megfelelően közelítik meg a zebrákat. A rendőrség bizonyára díjazza majd ezt a csokrot is! A beküldők az alábbi kommenteket fűzték a videókhoz: Az első eset a 20.

Az Egri Járási Ügyészség közlekedés biztonsága elleni bűntett és rongálás vétsége miatt indított eljárást, amit most felfüggesztettek közvetítői eljárás lefolytatása érdekében.

A döntés feltétele, hogy a felek kezdeményezzék a közvetítést, és várható legyen, hogy jóvátételi megállapodás születik közöttük. Az eljárást a Heves Vármegyei Kormányhivatal Igazságügyi Osztálya folytatja le.

A hatóság által közölt fotón az egyik, téglába fúrt és az útra kihelyezett szög látható.

Ügyészség
MEGOSZTÁS