Április végén ismét célkeresztbe kerültek a buszsávot jogosulatlanul használó autósok. A Budapesti Rendőr-főkapitányság ezúttal a BKK-val közösen tartott kétnapos ellenőrzést, amely során összesen 57 esetben kellett intézkedniük. A legtöbben ugyanazt a hibát követték el: ott hajtottak, ahol semmi keresnivalójuk nem volt.
Az 52 kiszabott szankció többsége a buszsáv szabálytalan használatából adódott, pedig a szabályok világosak: ezeket a sávokat alapvetően csak buszok, taxik, motorosok, valamint megkülönböztető jelzéssel közlekedő járművek vehetik igénybe. Egyes helyeken kivételt képezhetnek a biciklisek és a szemétszállítók, de a „csak egy megállót mentem így” típusú magyarázatok sajnos nem esnek a kivételek közé.
A razzia alatt akadt olyan is, akit figyelmeztetéssel elengedtek, de az esetek döntő többségében büntetés lett a vége. Ráadásként előkerült néhány különösen szabálytalan járművezető is: egyikük például engedély nélkül sötétített ablakokkal közlekedett, míg más valószínűleg rutinszerűen nem használta a biztonsági övet.
Elnézést, ha zavaró!
Kizárólag a reklámok segítik működésünket, köszönjük, hogy elviseled. Mögöttünk nem áll semmilyen finanszírozó szervezet! Ha segítenél, mert fontosnak tartod céljainkat, itt támogathatsz minket. Hálásan köszönjük!
hirdetés
A legsúlyosabb eset még ezek közül is kiemelkedik: egy sofőr forgalomból kivont, műszaki vizsgával nem rendelkező autóval hajtott be a buszsávba – lejárt jogosítvánnyal. Ennél csak az lett volna meredekebb, ha mindezt telefonálva és gyorshajtva teszi.
A hatóságok szerint a tapasztalatok azt mutatják, hogy az autósok egy része továbbra sem hajlandó tudomást venni a szabályokról. Ezért a BRFK ígéri: a jövőben is lesznek hasonló, többlépcsős akciók, hogy visszaszorítsák az önkényes sávhasználatot.