Kitiltaná a belvárosból robogósokat és megemelné, valamint kiterjesztené a parkolási díjakat a Levegő Munkacsoport

Új javaslatokat nyújtott be a Fővárosi Önkormányzat részére a Levegő Munkacsoport. A javaslatban többek közt szerepel, hogy kiterjesztenék, illetve megemelnék a parkolási díjakat, valamint kitiltanák a robogókat is a városból, több buszsáv létrehozását és iskolautcák kialakítását szeretnék elérni.

„Javasoljuk a parkolási díjfizetés kiterjesztését és a díjak emelését is, hiszen ez az egyik leghatékonyabb eszköz a gépjárműforgalom csökkentésére.

Amint az elmúlt hónapok tapasztalatai bizonyítják, a parkolási díjak emelése a nem helyben lakók részére a helyi lakók széles körű támogatottságát élvezi. Azt pedig, hogy a helyben lakók parkolási díjainak bizonyos mértékű emelését is elfogadják az érintettek, bizonyítja a Józsefvárosi Önkormányzat intézkedése, amely nemrég megszüntette az ingyenes lakossági parkolást és 18.000 és 30.000 forint közötti összegben állapította meg részükre az éves díjat” – mondta el Lukács András, a Levegő Munkacsoport elnöke.

A civil szervezet javasolja továbbá a belső égésű motorral hajtott robogók kitiltását Budapest belvárosából, mivel egy ilyen robogó egészségkárosító szénhidrogén-kibocsátása állításuk szerint ezerszerese is lehet egy teherautóénak.

A céljuk, hogy jobb legyen Budapest levegője és kisebb a károsanyag-kibocsátása. Ehhez a 3-as metró útvonalán csillapítanák a nagy sugárutak forgalmát, iskolautcák és több buszsáv kialakítását szeretnék elérni.

Hirdetés

Javaslatuk szerint gyorsan megvalósítható lenne az Üllői út, a Bajcsy-Zsilinszky út és a Váci út forgalomcsillapítása. Az M3-as metrófelújítását követően ezeken a főutakon a buszsávot nem kellene visszaadni az autóforgalomnak, hanem fizikailag elválasztott kerékpársávot és zöld sávot lehetne létrehozni.

„Javasoljuk az iskolautcák kialakítását is, vagyis azt, hogy ahol csak lehetséges, a gyerekek biztonsága és egészségük megóvása érdekében korlátozzák a gépkocsik behajtását az iskolák melletti utcákba, különösen a reggeli érkezés és a délutáni távozás óráiban” – ismertette Szegő Judit, a civil szervezet projektvezetője.

Szintén ajánlja a Levegő Munkacsoport, hogy a Fővárosi Közgyűlés kezdeményezze újabb buszsávok kialakítását a fővárosba vezető utakon.

Forrás: Levegő Munkacsoport. Borítóképünk illusztráció.
MEGOSZTÁS:

hirdetés

Mögöttünk nem áll semmilyen szervezet! Támogatásod óriási segítség!

Ha fontosnak tartod céljainkat, itt támogathatsz minket. Hálásan köszönjük!

TOVÁBBI HÍREK

  • Megjelent a Jaguar a Szentendrei úton. Mindenki lefagyott egy kicsit. Csepelen is akadt probléma

    Megjelent a Jaguar a Szentendrei úton. Mindenki lefagyott egy kicsit. Csepelen is akadt probléma


  • Szórakozott vele, nem engedte, hogy a furgon megelőzze. Többször is szinte állóra fékezett előtte

    Szórakozott vele, nem engedte, hogy a furgon megelőzze. Többször is szinte állóra fékezett előtte


  • Videón a karambol. Áttért a szembesávba a Renault sofőrje

    Videón a karambol. Áttért a szembesávba a Renault sofőrje


  • Hatalmas frontális karambolt védett ki egy buszsofőr a 82-es főúton

    Hatalmas frontális karambolt védett ki egy buszsofőr a 82-es főúton


  • Kézben tartott mobillal balesetet videóztak az M7-esen. Súlyos bírságra számíthatnak

    Kézben tartott mobillal balesetet videóztak az M7-esen. Súlyos bírságra számíthatnak


  • Csuklós busz kent fel a szalagkorlátra majdnem egy Ford Fiestát az M5 kivezetőn

    Csuklós busz kent fel a szalagkorlátra majdnem egy Ford Fiestát az M5 kivezetőn


  • Baleset történt az M0-son. Felborult egy autó

    Baleset történt az M0-son. Felborult egy autó


  • Rekorder gyorshajtót vadásztak le a Pilisen

    Rekorder gyorshajtót vadásztak le a Pilisen


  • Egy betonkeverő teherautó hullott darabokra a 18. kerületben

    Egy betonkeverő teherautó hullott darabokra a 18. kerületben


  • Még drágább lett szabálytalankodni! Augusztustól tovább emelkedtek a bírságok

    Még drágább lett szabálytalankodni! Augusztustól tovább emelkedtek a bírságok


  • Autópályán, forgalommal szemben, belső sávban hajtott egy kerékpáros az M5-ösön

    Autópályán, forgalommal szemben, belső sávban hajtott egy kerékpáros az M5-ösön


  • Mától nehezebb lesz közlekedni Budapesten. Több forgalmas útvonalon is felújítások kezdődnek

    Mától nehezebb lesz közlekedni Budapesten. Több forgalmas útvonalon is felújítások kezdődnek


  • Veszélyben a Waze „leghasznosabb” funkciója – Elegük lett a rendőröknek

    Veszélyben a Waze „leghasznosabb” funkciója – Elegük lett a rendőröknek


  • Tankönyvbe illő módon védte magát a motoros. Elsodorta egy furgon a Dózsa György úton

    Tankönyvbe illő módon védte magát a motoros. Elsodorta egy furgon a Dózsa György úton


  • Óriásit borult egy rendőrségi hajó a Tiszán

    Óriásit borult egy rendőrségi hajó a Tiszán