Felmerült, hogy akár a szülő is taníthatja majd vezetni a gyereket. – ÚJ KRESZ

Mint kiderült, az új KRESZ-en dolgozó jogalkotókat igencsak élénken foglalkoztatja az úgynevezett családtagi vezetés műfajának bevezetése.

Ez azt takarja, amikor a tanulóvezető nemcsak hivatásos oktató, hanem jogosítvánnyal és megfelelő rutinnal rendelkező felnőtt jelenlétében is vezethet.

Hirdetés

A Totalcar egy háttérbeszélgetésen értesült minderről, ahol az új jogszabály alkotói vettek részt, akik a jövő márciusban a kormány elé kerülő új közlekedési szabályozáson dolgoznak.

Fontos hangsúlyozni, hogy a családtagi vezetésről egyelőre nem született konkrét döntés, egyelőre csak a háttérmunkálatok zajlanak, a szakemberek többek között az uniós és a nemzetközi példákat tanulmányozzák.

Ugyan az egyes országokban eltérőek a gyakorlatok, az mindenütt erős érvként szól a családtagi vezetés alkalmazása mellett, hogy ezáltal jóval költséghatékonyabban szerezhetnek nagyobb rutint és tudást a kezdő sofőrök. Ausztriában például a bevezetés után mérhetően csökkent a friss jogosítvánnyal rendelkezők baleseteinek száma.

Mindeközben a legfőbb ellenérv, hogy alkalmas-e minden jogosítvánnyal rendelkező szülő arra, hogy a jövő generációját oktassa.

A szakemberek ezen túl dolgoznak azon is, hogy a VR-szimulátorokat miként vethetnék be a vezetőképzésben. Ezek leginkább azt az előnyt hordozzák, hogy rendkívül biztonságosak. A tanulók többek között olyan extrém, váratlan helyzeteket gyakorolhatnak, amelyek földrajzi adottságok vagy a helyzetek veszélyessége miatt a való életben kivitelezhetetlenek.

Hirdetés

A szimulátorok használata az oktatás valamennyi pontján beépíthető: az elején a járműkezelés elsajátítását, a közepén a különböző forgalmi helyzetek megoldásának gyakorlását, a végén pedig a vészhelyzetekre való felkészítést segítheti.

MEGOSZTÁS:

hirdetés

Mögöttünk nem áll semmilyen szervezet! Támogatásod óriási segítség!

Ha fontosnak tartod céljainkat, itt támogathatsz minket. Hálásan köszönjük!

TOVÁBBI HÍREK

  • Arcon dobta magát az autótolvaj

    Arcon dobta magát az autótolvaj


  • Hajtóvadászatot indított a rendőrség: Halálra gázolta a nőt, majd elhajtott

    Hajtóvadászatot indított a rendőrség: Halálra gázolta a nőt, majd elhajtott


  • Meglökte a furgonos a kisteherautót, ami a kamionba csapódott az M7-esen

    Meglökte a furgonos a kisteherautót, ami a kamionba csapódott az M7-esen


  • Driftelni próbált a BMW-s, csúnyán összetörte autóját a 3-as főúton

    Driftelni próbált a BMW-s, csúnyán összetörte autóját a 3-as főúton


  • Traktorral gázolta halálra a feleségét

    Traktorral gázolta halálra a feleségét


  • Ötéves kislány gurult ki az útra a 16. kerületben. Elgázolták

    Ötéves kislány gurult ki az útra a 16. kerületben. Elgázolták


  • A BMW-s bemutatta, hogy hogyan gázolj el zebrán gyalogost a legnagyobb eséllyel

    A BMW-s bemutatta, hogy hogyan gázolj el zebrán gyalogost a legnagyobb eséllyel


  • Versenyeztek, defektet kapott, hatalmas sebességgel csapódott egy ház elé

    Versenyeztek, defektet kapott, hatalmas sebességgel csapódott egy ház elé


  • FOTÓK: 19 ember sérült meg a debreceni buszbalesetben

    FOTÓK: 19 ember sérült meg a debreceni buszbalesetben


  • Nem hittek a szemüknek a rendőrök Bánkon! Volt baj a kocsival, de a benne utazókkal is…

    Nem hittek a szemüknek a rendőrök Bánkon! Volt baj a kocsival, de a benne utazókkal is…


  • Újabb eset: Ezúttal a siófoki pályaudvarra hajtott be egy autós a síneken. Múlt héten Érdligeten történt hasonló

    Újabb eset: Ezúttal a siófoki pályaudvarra hajtott be egy autós a síneken. Múlt héten Érdligeten történt hasonló


  • Két rendőrt majdnem halálra gázolt,  több autót is összetört Tapolcán. Ítélet született első fokon

    Két rendőrt majdnem halálra gázolt, több autót is összetört Tapolcán. Ítélet született első fokon


  • Falnak ütközött, majd kiégett egy Tesla Cybertruck. Három ember meghalt egy megsérült

    Falnak ütközött, majd kiégett egy Tesla Cybertruck. Három ember meghalt egy megsérült


  • Gázt szállító teherautónak ütközött egy furgon

    Gázt szállító teherautónak ütközött egy furgon


  • Sebességmérést jelenteni nem lehet többi a Google Térképen

    Sebességmérést jelenteni nem lehet többi a Google Térképen