Közel egy órán át ismertette az észrevételeit Sz. Szilárd, mielőtt a törvényszéken megkezdődtek volna az újbudai rendőrgyilkosság perbeszédei. A vádlott szerint ő nem követett el bűncselekményt, amiért kiérkeztek a rendőrök a helyszínre, sőt ő korábban még védte is az egyenruhásokat. – közölte az Index
2024.03.08-án felmentette a vádak alól a törvényszék bírája.
Péntek délben Szabó Judit tanácselnök ítéletet hirdetett a 2023-as újbudai rendőrgyilkosság ügyében, ebben
felmentette sz. Szilárdot a vádak alól, és elrendelte a kényszergyógykezelését.
Szabó Judit az indoklásában kifejtette, hogy a rendőrökön okozott sérülések emberölési célzatra irányulnak, és nem halált okozó testi sértésre. A vádlott kóros elmeállapota miatt azonban nem büntethető.
Az elsőfokú ítéletet az ügyész, a vádlott és a védő is tudomásul vette, így az jogerős. A kényszergyógykezelését innentől kezdve hathavonta fogja felülvizsgálni az IMEI.
Sz. Szilárd észrevételeivel kezdődött a pénteki ülése az újbudai rendőrgyilkosság tárgyalásának a Fővárosi Törvényszéken. Állította, hogy nem dördült el figyelmeztető lövés a lépcsőházból kifelé, és ez szerinte látszik is a felvételeken. Továbbra is vitatja, hogy a tanúk igazat mondtak
Indítékom nem is lett volna. Az én olvasatomban nem is követtem el bűncselekményt, amikor valakinek az életét próbáltam megmenteni
– mondta Sz. Szilárd, utalva arra, hogy azért érkeztek meg a XI. kerületi házhoz a rendőrök, mert ő bontókalapáccsal betörte egy idős asszony lakásának a bejárati ajtaját.
Sz. Szilárd állította, hogy ő egy pörgős típus, nem egy lusta lajhár, majd az eljárásról beszámoló tévéműsorokat szerette volna kritizálni, de ezen a ponton félbeszakította a bírónő:
Én is pörgős típus vagyok, a bíróság nem tévéadások alapján hoz ítéletet az ügyben. Kérem, haladjunk tovább!
A vádlott már a szolnoki incidensét is megkérdőjelezte, szerinte nem úgy viselkedett akkor sem, ahogy a rendőri jelentés leírta. Az Újbudára kiérkező rendőröket, Baumannt és a többieket cinkosoknak nevezi.
Ez egy karaktergyilkosság, ami itt folyik, ez nem egy nyomozás!
– csattant fel Sz. Szilárd, amikor a rendőrségi nyomozás mozzanatait kritizálta.
Borbély Zoltán, Baumann Péter sértetti jogi képviselője viszont nem értett egyet az ügyész álláspontjával. Meglátása szerint Sz. Szilárd értelmes ember, aki nem szenved elmebetegségben, és adekvátan tér ki a kérdés elől, ami őt kóros elmeállapotúnak állítaná be.
Az ügyvéd röviden bemutatta Baumann Péter életútját a haláláig, majd jelezte, hogy új elmeorvosi szakértő meghallgatására tesz indítványt. Borbély ugyanis nem ért egyet az igazságügyi szakértő véleményével, szerinte Sz. Szilárd értelmesen válaszolt a bírósági kérdésekre, korábban munkahelye és lakása is volt, ez pedig nem egy súlyos elmeállapotú emberre jellemző.
Sz. Szilárd nem kóros elmeállapotú. Ha ez a rendőrgyilkosság 1974-ben történik meg, akkor ebben a teremben az lenne a kérdés, hogy a vádlottat halálra ítéljék, vagy kényszergyógykezelésre. Most az a kérdés, hogy börtönbüntetésre ítéljék, vagy kényszergyógykezelésre.
Teljes cikk az Indexen olvasható.
AKKORÁT BÜNTETŐFÉKEZETT A FORD SOFŐRJE, HOGY KI KELLETT TÉRNI A SÁVBÓL:
Akkorát BÜNTETŐFÉKEZETT a Ford sofőrje, hogy ki kellett térni a sávból
Lájkold a videót, ha fontosnak tartod a munkánkat! Köszönjük! Olvasónk fedélzeti kamerája rögzítette a felvételt. A videón az előzmények is láthatók. A Ford jobbról érkezik, a kamerás autó vezetőjének tehát korábban nem volt konfliktusa a Ford sofőrjével. „Biatorbágy felé haladtunk, amikor egy Ford Focus jobbról bevágott elénk, majd mikor dudáltam, illetve jeleztem neki, hogy baleset veszélyesen megy elkezdett büntetőfékezni.