Olvasónk, Ferenc keresett meg minket egy bizonyára sokakat érintő, bosszantó eset miatt.
( És nem, ez nem az az eset, amikor a közterületet önhatalmúlag kisajátító lakók, akár kerék kiszúrással, karcolgatással és egyéb aljas revansokkal próbálják elérni azt, hogy az ő házuk elé ugyan senki ne parkoljon:
KAPCSOLÓDÓ:
Videón a szándékos károkozás. Főként a lakók fóbiája, hogy nem állhat meg akárki a házuk előtt
Ferenc ugyanis a saját kapubejáróján nem tudott autóval múlthét óta ki-be közlekedni, a 19. kerületben, mert állítása szerint egészen egyszerűen 100%-osan magatehetetlenek a hivatali szervek.
Mi volt a szerencséje?
Annyi, hogy éppen nem bent ragadt az autójával, hanem kint, ezért szabadon intézhette az ügyeit. Ellenkező esetben a saját kertje fogságában lett volna – legalábbis, ha autóval szeretett volna kimenni.
A KRESZ világosan kimondja, hogy autó behajtót szabadon kell hagyni a várakozó illetve parkoló gépjárművel.
” A történet ott kezdődik hogy bejelentést tettem a 19. kerületi rendészetnél, hogy egy autóval szabálytalanul parkolnak a behajtómon, ezzel elzárva a udvaromra ki és behajtást. – kezdi levelét Ferenc.
Első körben az ügyintéző segítőkész volt, a bejelentést követő reggelen (2020.12.11) a rendészettől voltak is kint és egy bírságot helyeztek az autóra, de utána semmi változás nem történt, hétfő (2020.12.14) reggelig.
Szombaton egész nap próbáltam felvenni a kapcsolatot a 19. kerületi rendészettel (a teljes osztály szabadságon volt….)
Rendőrségnél tettem bejelentést. Továbbá tőlük kaptam a tájékoztatást, hogy csak a kerületi rendészetek szállíttathatják el a járműveket…”
DE:
„Utána sikerült felvennem a kapcsolatot a 19. kerületi rendészettel:
„Amennyiben hivatalosan üzemképes a gépjármű, nem szállíttathatják el a jogszabály szerint, csak további bírságokat tehetnek rá.”
– tudta meg Ferenc.
„Ezt követően felhívtam a FÖRI központot, ahol a rendkívül emberséges ügyeletestől megtudtam, hogy
kerületenként minden önkormányzat maga dönti el, hogy „lopós autót üzemeltet, vagy nem”, továbbá hogy egész Budapestnek egyetlen ilyen autója van, amelyet nem csak a Rendészet, hanem a BKK is használ…
Bevallom őszintén nem találok erre szavakat…” – írja Ferenc
„Ha összegezzük a történetem ma, 2020-ban Magyarországon, ha valaki az enyémhez hasonló helyzetbe kerül, akkor teljesen tehetetlen.”
Mert:
- „Rendfenntartó szervek a bírságoláson túl semmit nem tehetnek.
- Én, mint magánszemély az autót nem vitethetem el – még önköltségre sem – mivel nem tudom igazolni az autó tulajdonjogát.
- Az autót nem mozgathatom, mert 2m távolságon túl lopásnak, illetve ha bármilyen kár keletkezik az autóban garázdaságnak minősül…
- És a tulajdonos megússza tíz-tizenötezer forintos bírsággal úgy, hogy akár a műszaki vizsga lejártáig szabálytalanul parkoltatja az autóját.
Én meg, a hat hetes kisgyermek apja legyek türelemmel…
Az én esetem még szerencsés mert az autó olyankor állt a behajtómra, mikor dolgozni voltam az autómmal, de mi van ha az udvaron parkoltam volna? Akkor a tehetetlen hatóság miatt ne használjam addig az autóm ameddig a „kedves BMW-s” el nem áll a behajtómról, vagy vállaljam a „garázdaság bűncselekményével járó következményeket”???”
Happy end, ami a konzekvenciákat levonva elég kétségbeejtő
” A hétfő reggeli telefonos bejelentésemet követően voltak kint ismét a rendészet kollégái, ezúttal hosszabb időt is töltöttek kint és sikerült is megkeríteni a tulajdonost,
aki egymaga, kézi erővel tolta le az autót a behajtómról, mivel mint kiderült az autó mozgásképtelen volt, de papíron üzemképes.
A második hivatalos választ már erre az állapotra kaptam meg: „
” Őszintén sajnálom a 19. kerületi és sok más egyéb kerületi rendészeti dolgozót, ahol a kerületi önkormányzat nem vállalta a „lopós autó” üzemeltetésével járó kötelezettségeket. Mert kétlem, hogy hozzám hasonlóan sokan próbálnák emberségesen közölni velük a „kérésüket”, egy hasonló módon parkoló autó eltávolítására. Véleményem szerint egy ügyintéző, vagy bármilyen egyéb alkalmazott nem érdemi meg azt amit vélhetően ezek az emberek nap mint nap megkapnak a dühös ingatlantulajdonosoktól ”
Szóval, ha ez nem sikerült volna
– mármint megtalálni a tulajdonost, mert mondjuk külföldön van, vagy egészen egyszerűen külföldi rendszámú autóról van szó – akkor Ferenc a mai napig nem tudná az ingatlanát teljeskörűen használni.
Kedves Jogalkotók!
Adott a feladat, tessék valamin változtatni, mert ennek nem így kellene működni.