Csodával határos túlélés: a vonat darabokra törte a sínen rekedt furgont Lengyelországban

Térfigyelő kamera rögzítette, ahogy egy nagy sebességgel érkező vonat teljesen letarolta a tilosban rekedt furgont egy lengyel vasúti átjáróban. A drámai ütközés ellenére csodával határos módon senki sem sérült meg.

A felvételen látszik, hogy a fehér furgon sofőrje az utolsó pillanatban próbált átkelni a síneken, ám a félsorompók éppen lecsukódtak, így a jármű a pályán rekedt.

A vezető kétségbeesett manőverezésbe kezdett, hogy elkerülje az ütközést, de csak a jármű elejét tudta kimenekíteni a veszélyzónából.

  • Leszorított, büntetőfékezett, kipattant, fenyegetőzött

    Olvasónk fedélzeti kamerája rögzítette az alábbi jelenetet Budapest VII. kerületében, amit így írt le: „A Damjanich és a Rottenbiller utcák kereszteződésénél történt az eset augusztus 15-én, 7:44-kor. Én a gépkocsimmal a Damjanich utcán várakoztam a jelzőlámpa zöld jelzésre és balra a Rottenbiller utcára kívántam kanyarodni a bal oldali sávból.”

A vonat nagy erővel csapódott a furgon hátuljába, amely pillanatok alatt darabokra tört, a törmelék pedig messzire szóródott.

A baleset a Krakkó külvárosában található Wola Filipowska vasúti átjárónál történt – írja a The Sun.

A helyi rendőrség tájékoztatása szerint a furgon sofőrje sértetlenül megúszta, és a vonaton utazó utasok közül sem sérült meg senki.

MEGOSZTÁS
Üzleti kapcsolatfelvétel: LinkedIn