FOTÓK: Börtönt kaphat a férfi, aki tolatás közben okozott balesetet az M7-es autópályán

Súlyos egészségromlást eredményező közúti veszélyeztetés bűntette miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség egy hatvanas éveiben járó férfival szemben, aki a vád szerint miután elvétette, hátramenetben próbált visszajutni az M7-es autópálya balatonvilágosi kihajtójához, ám ezzel balesetet okozott.

A vádirat szerint az elkövető 2020. augusztus 26-án hajnalban egy kisbusszal Siófok felől Budapest irányába szállított utasokat az M7-es autópályán, hogy Veszprémbe vigye őket. A sofőrnek ehhez a balatonvilágosi kihajtónál kellett volna letérnie a sztrádáról, ám azt figyelmetlenségből elvétette.

A vádlott ezek után a KRESZ szabályait megszegve, a lehajtót követő mintegy 300 méterrel megállt az autópálya műszaki sávjában, majd hátramenetbe kezdett, miközben a buszt a külső forgalmi sávba kormányozta.

A kisbusz mögött mintegy 130 km/órás sebességgel, szabályosan közlekedő személyautó sofőrje azonban nem számíthatott arra, hogy autópályán hátramenetet végző jármű közlekedik, melyet az éjszakai látási viszonyok miatt ráadásul későn is észlelt, ezért gépkocsijával a busznak ütközött.

A balesetet szenvedő jármű mögött, vele azonos forgalmi sávban még egy személyautó haladt, melynek vezetője már észrevette a forgalmi akadályt, azt balról próbálta kikerülni, ám gépkocsijának hátsó részével így is az előtte lévő autónak, majd tovább haladva a belső szalagkorlátnak ütközött.

Hirdetés
Forrás: ugyeszseg.hu

A baleset következtében a kisbusz két utasa, valamint a busznak ütköző személygépkocsi vezetője nyolc napon túl gyógyuló töréses sérüléseket szenvedett, melyek az egyik utas esetében súlyos egészségromláshoz is vezettek.

Két másik utasnak, valamint a vádlottnak nyolc napon belül gyógyuló zúzódásos sérülései keletkeztek.

Az ügyészség a vádiratában az elkövetővel szemben, akinek szabályszegései önmagukban is alkalmasak voltak arra, hogy az autópályán közlekedők életét, testi épségét közvetlen veszélynek tegyék ki, börtönbüntetés kiszabására, a közügyek gyakorlásától, valamint a közúti járművezetéstől történő eltiltásra tett indítványt.

Forrás: ugyeszseg.hu
MEGOSZTÁS:

hirdetés

Mögöttünk nem áll semmilyen szervezet! Támogatásod óriási segítség!

Ha fontosnak tartod céljainkat, itt támogathatsz minket. Hálásan köszönjük!

TOVÁBBI HÍREK

  • Járókelőket ütött meg, egy kocsiba is belerúgott. Videón a részeg ámokfutó

    Járókelőket ütött meg, egy kocsiba is belerúgott. Videón a részeg ámokfutó


  • Ladával sétáltatta meg a kutyákat Nagykátán egy sofőr

    Ladával sétáltatta meg a kutyákat Nagykátán egy sofőr


  • 250-nel száguldott egy magyar sofőr Ausztriában. Óriási baleset lett a vége

    250-nel száguldott egy magyar sofőr Ausztriában. Óriási baleset lett a vége


  • Kemény csapást kapott a Renault egy Suzuki Ignistől a 15. kerületben

    Kemény csapást kapott a Renault egy Suzuki Ignistől a 15. kerületben


  • Elképesztő jelenet zajlott le Kecskeméten. Telefonnal rögzítették

    Elképesztő jelenet zajlott le Kecskeméten. Telefonnal rögzítették


  • Szinte semmi nem maradt a BMW-ből a frontális ütközés után Hosszúheténynél

    Szinte semmi nem maradt a BMW-ből a frontális ütközés után Hosszúheténynél


  • Tizenkilencen haltak meg. Helikopterrel ütközött egy repülőgép Washingtonban

    Tizenkilencen haltak meg. Helikopterrel ütközött egy repülőgép Washingtonban


  • Janka néni beült a Suzukijába és megmondta a tutit

    Janka néni beült a Suzukijába és megmondta a tutit


  • Ezzel rukkolt elő a Kutyapárt: Becsületkasszás traffipaxot telepítettek Szentendrén

    Ezzel rukkolt elő a Kutyapárt: Becsületkasszás traffipaxot telepítettek Szentendrén


  • Üldözni kellett a jogsi nélkül menekülő sofőrt

    Üldözni kellett a jogsi nélkül menekülő sofőrt


  • Kihez és milyen arányban kerül az egekben lévő üzemanyag ára? Itt a válasz!

    Kihez és milyen arányban kerül az egekben lévő üzemanyag ára? Itt a válasz!


  • Öten megsérültek egy frontális balesetben

    Öten megsérültek egy frontális balesetben


  • Kamera rögzítette: Intézkedés közben elgázolt egy rendőrt Dabasnál

    Kamera rögzítette: Intézkedés közben elgázolt egy rendőrt Dabasnál


  • Hatalmasat esett a robogós futár, azonnal rohant segíteni

    Hatalmasat esett a robogós futár, azonnal rohant segíteni


  • Jópofának hitték, feljelentés lett az alagutas performansz vége

    Jópofának hitték, feljelentés lett az alagutas performansz vége