Baleset, majd színjáték: leszedte a mellényt és elrejtette a lámpákat a volt rendvédelmi dolgozó


Súlyos vádakat fogalmazott meg a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség egy volt rendvédelmi dolgozóval szemben, aki nemcsak elütött egy szabályosan közlekedő kerékpárost, hanem a baleset után tudatosan megpróbálta eltüntetni a felelősségét bizonyító nyomokat.

A vádirat szerint a férfi 2024. szeptember 30-án hajnalban, szolgálatba tartva közlekedett autóval lakott területen kívül, amikor utolérte az előtte haladó kerékpárost.

Mivel nem tartotta be a biztonságos követési távolságot, járművével nekiütközött a bicikli hátsó kerekének. A biciklis az ütközés következtében lerepült az útról, és egy füves árokba esett, ahol elvesztette az eszméletét.

A történet azonban itt válik igazán súlyossá:

Ahelyett, hogy azonnal segített volna a súlyosan megsérült férfin, a sofőr levette róla a fényvisszaverő mellényt, a kerékpárról pedig eltávolította az első és hátsó lámpát. Ezeket nem messze, egy fa tövében rejtette el.

Csak ezután hívta a segélyhívót, és a mentőknek – valamint a rendőröknek – azt állította, hogy a kerékpáros nem volt kivilágítva, semmilyen fényvisszaverőt nem viselt.

  • EGY ÉV ŐRÜLET: 2025 legdurvább dashcam pillanatai | BpiAutósok (2. rész)

    Tegnap publikáltuk a 2025 legdurvább eseteit bemutató videónk 1. részét. Ha nem láttad, azzal kezdd itt: https://youtu.be/bejGPXT_5Dk?si=v5IVP1E_IcXIpy8e Ez az évösszegző válogatás második része. További döbbenetes, sokszor centiken múló helyzetek következnek 2025 legkeményebb dashcam felvételeiből. Veszélyes manőverek, rossz döntések és olyan pillanatok, amelyeknél nehéz elhinni, hogy nem történt nagyobb baj.

A valótlan bejelentés és a bizonyítékok elrejtése nyomán a volt rendvédelmi dolgozó ellen három vádpontban indult eljárás: segítségnyújtás elmulasztása veszélyhelyzetet előidézőként, közúti baleset gondatlan okozása, valamint hamis vád szabálysértésre vonatkozóan.

Az ügyészek szerint a férfi szándékosan próbálta elhárítani a felelősséget, és ezzel súlyosan megszegte nemcsak a jogi, de az erkölcsi normákat is – különösen úgy, hogy korábban a rendvédelemben dolgozott. Az elkövető tagadja a bűncselekmények elkövetését. Hivatásos jogviszonyát az eset óta megszüntették.

A baleset következtében a kerékpáros nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérüléseket szenvedett. A hatóságok által készített fotók és videók megerősítik az ügyészség vádpontjait.

MEGOSZTÁS