Gondolkodtató
Te hogyan reagálnál, ha a szemed előtt történik egy baleset?
Sokan a pániktól „lefagynak” és elfelejtik az alapvető kötelességüket.
Az alábbi, M3-on, még 2015-ben készült videón látható, ahogy többen is megpróbálnak a sofőr segítségére sietni, pedig egy ilyen baleset esetén ez egyáltalán nem veszélytelen. Mások pedig egyszerűen továbbhajtanak…
Ha még nem csatlakoztál, katt ide! ÖSSZ CSOPORT TAG + KÖVETŐ SZÁM TÖBB MINT 10.000
Mi a segítségnyújtás elmulasztása???
Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna. A büntetés bűntett miatt három évig, a sértett halála esetén öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a veszélyhelyzetet az elkövető idézi elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles.”
A Btk. általános segítségnyújtási kötelezettséget ír elő minden sérült vagy olyan személy részére, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van. Az általános segítségnyújtási kötelezettségből következően – a cserbenhagyással ellentétben – ezt a bűncselekményt bárki elkövetheti (járművezető, utas, gyalogos).
A Btk.-hoz fűzött kommentár kiemeli, hogy a segítségnyújtási kötelezettség nem csak annak az irányában áll fenn, aki a sérülés vagy az életét, testi épségét közvetlenül fenyegető veszély miatt „segítségre szorul”, hanem annak irányában is, aki sérülését – mások közreműködése nélkül – maga is el tudja látni, illetve a rá háruló veszélyt maga is el tudja hárítani, aki már mások részéről megfelelő segítségben részesült, illetve aki már meghalt. Minden esetben fel kell tehát ajánlani a segítséget, függetlenül attól, hogy a sérült segítségre szorul-e vagy sem.
MEGOSZTOM:
Tags :