Egy esetleges közlekedési baleset vétlen résztvevőjeként jogosan merülhet fel az igény, hogy minél magasabb összegű kártérítést szeretne kapni a biztosítótól.
Igen, a baleseti kártérítés nem fogja összeforrasztani az eltört csontokat, nem fogja visszahozni az elvesztett családtagokat, de a kapott összeg segíthet átvészelni a nehéz időket. Ezért összegyűjtöttünk 5 dolgot, amire érdemes odafigyelni kárrendezés során, nehogy a biztosítók visszaéljenek az információhiánnyal:
1.) Nem megfelelő összegű sérelemdíj
Köztudott tény, hogy amennyiben a vétlen felet egy balesetben anyagi kár éri, kártérítést követelhet a károkozó biztosítójától. Azt viszont már kevesebben tudják, hogy nemcsak az autóban keletkezett kárért jár kártérítés, hanem a személyi sérülések esetében is, ez a sérelemdíj. Hozzávetőlegesen mekkora összegű sérelemdíjra számíthat? A Balesetem.hu kártérítés kalkulátora segítségével megtudhatja.
Megsérült közlekedési balesetben önhibáján kívül? Akkor a Balesetem.hunál Ön a világ legmegbecsültebb embere. Vegye fel velünk a kapcsolatot még ma, hogy kiharcolhassuk a lehető legmagasabb összegű kártérítést.
2.) A gyorskár csapdája
Ha közlekedési baleset vétlen résztvevője és megrongálódott autója, motorja – esetleg kerékpárja -, valószínűleg ismerős a gondolat, amely azonnal felmerül mindenkiben ilyenkor:
Pénzhez jutni!
Lehetőleg minél hamarabb! A biztosítók pedig ezt az igényt elégítik ki a gyorskárrendezés útján. Gyorskárrendezés vagy “hagyományos” kárrendezés? Melyik a jobb? Mindkét esetben alapfeltétel, hogy a káresemény egyértelműen beazonosítható, a felelősség kérdése pedig tisztázott legyen.
Gyorskár = kb. 30 nap
Lépései:
- kárbejelentés
- szemrevételezés és kárfelmérés
- ajánlattétel (15 napon belül)
- ajánlat elfogadása
- kártérítés kifizetése (további 15 napon belül)
„Hagyományos” kárrendezés = akár több hónap
Ezzel szemben a kárrendezés “hagyományos” útja, vagyis amikor a biztosító számlák alapján fizet, a következőképpen zajlik:
- kárbejelentés
- szemrevételezés
- javítás (kártól függően több nap, akár hét is lehet)
- szükség esetén pótszemlék, gépjármű újbóli megvizsgálása
- javításról kiadott számlák és egyéb dokumentáció hiánytalan benyújtása a biztosítóhoz
- 15 napos ügyintézési határidő kezdete
- kártérítés kifizetése
Hogy melyik a jobb megoldás, arra mindenki egyénileg döntse el a választ az adott helyzetben. Könnyen lehet az is, hogy az adott helyzetben Önnek nagyobb szüksége van a pénzre, mint arra, hogy kivárja a később kézhez kapható, de magasabb kártérítési összeget.
Még nincs vége…
Köszönjük, hogy elolvasta a cikket. Ez azt bizonyítja, hogy valóban érdekli a téma. További 3 olyan dolgot szeretnénk megosztani Önnel, amik csökkenthetik egy esetleges kártérítés mértékét, ezért érdemes elkerülni őket, illetve védekezni ellenük. Ha érintett benne, mindenképp kattintson ide a folytatásért.
Ha személyi sérüléses közlekedési balesetet szenvedett önhibáján kívül, és Budapesten vagy Pest megye bármely településén él, lépjen velünk kapcsolatba még ma. Segítünk a legmagasabb összegű kártérítés megszerzésében!
(szponzorált tartalom)
MEGOSZTOM: