1000 forintból traffipaxot? Balatonaligán valaki házilag oldotta meg a gyorshajtási problémát

Kreatív megoldással próbálta megfékezni a száguldozókat egy helyi lakos Balatonaligán – szúrta ki a Kreszvaltozas.hu.

Az ismeretlen barkácsmester egy házilag összetákolt „sebességmérő” eszközt helyezett az autó jobb első ülésére, pontosan oda, ahol egy rendőrségi traffipaxos kolléga ülne.

  • Eszeveszett tempóval érkezett Audi okozott láncbalesetet az M1-esen

    Július 12-én, szombaton láncbaleset történt az M1-es autópálya Budapest felé vezető oldalán, a 116-os kilométerkő közelében. A felvételt beküldő olvasónk így számolt be a történtekről: „2025. július 12-én az M1 autópályán Budapest felé mindkét sáv telített volt, a belső sávban haladtunk. Mi egy barna Suzuki S-Crossban, előttünk egy belga Volkswagen, mögöttünk egy német Audi.

A trükk egyszerű, de látványos:

Egy dobozszerű tartályban két sörösdoboz imitálja az optikát, és a teljes installáció alig került többe egy ezresnél – beleértve az anyagköltségeket és a kivitelezést is. Persze senki ne várjon működő technológiát: az eszköz nem mér sebességet, viszont első pillantásra könnyen összekeverhető egy valódi traffipax rendszerrel.

Pont ez a lényeg: az optikai illúzió talán épp elég ahhoz, hogy az arra járók levegyék a lábukat a gázról. A helyiek szerint nem is rossz az ötlet – bár kérdés, meddig maradhat büntetlenül a „sufni-traffipax” az út szélén.

MEGOSZTÁS
Üzleti kapcsolatfelvétel: LinkedIn