Hirdetés

Dashcam
VIDEÓ: Már az elektromos roller is megjelent az autópályákon
VIDEÓ: Már az elektromos roller is megjelent az autópályákon
Hirdetés

Mivel nem az első eset, hogy autópályán, elektromos rollerrel közlekedő egyénekről is kapunk felvételeket, ezért gondoltuk megosztjuk ezt az esetet.

A kerékpárral autópályán/autóúton történő közlekedés sajnos mondhatni elég gyakori. Sokan képtelenek felfogni, hogy mekkora veszélyt jelent saját magukra és a közlekedésben résztvevőkre ezen eszközök használata, ilyen körülmények között.

Sajnos a tiltást sokan semmibe veszik.

Mivel később azonosíthatatlanok ezen eszközök tulajdonosai/használói, ezért mondhatni esélytelen az utólagos szankcionálás, ami miatt ezen figurák úgy érzik, hogy büntetlenül megúszhatják ezeket a cselekedeteket.

Abban biztosak vagyunk, hogy amennyiben rendőr ilyet lát, akkor cselekszik, viszont nem állhat minden autópálya kihajtónál egy rendőrautó.

Ettől függetlenül ezek az eszközök már lassan tényleg teljes értékű „járművek” lesznek jogilag, hiszen a döntéshozók ebbe az irányba viszik ezt az ügyet, a nyugati országokhoz hasonlóan. ( Pedig ez egy sportszer. Nem? 🙂 )

Érthetetlen, hogy egy e-roller egyébként hogyan lehet a hazai útviszonyok között bármilyen szempontból jármű, a kerekek mérete miatt és egyáltalán fizikailag,

hiszen a jó gyorsuláson és nagy sebesség elérésén kívül nem igazán alkalmas biztonságos közúti közlekedésre.

Véleményünk szerint badarság egy e-rollert egy kalap alá venni a segédmotoros kerékpárral.

Németország már 2019-ben lépett és törvényt alkotott.

Ahogyan a robogókat 50 köbcenti alatt, úgy az elektromos rollereket is csak rendszámmal lehet használni náluk.

Hirdetés


Ha a videó nem indul el, próbáld meg ITT lejátszani.

Ez esetben nem egy fémtáblára, csak egy matricaszerű rendszámra kell gondolni. Ezzel igazolható a felelősségbiztosítás, mivelhogy azt is kell kötni minden évben. Továbbá megszabták a minimum korhatárt is.

Tizennégy évesnél fiatalabb nem közlekedhet elektromos rollerrel Németországban, de aki elmúlt 14, annak is ajánlják a bukósisak használatát.

Kerékpárúton vagy autóúton legfeljebb 20 kilométer/órás tempóban lehet hajtani, kivéve ahol a helyi hatóságok engedélyezték a járda igénybevételét is. Az ilyen helyeken közlekedési tábla jelzi a könnyítést. – írta meg az autoszektor.hu


Minket követhetsz 😉


Partnerünk

Országos Rendőr-főkapitányság
A biztonságosabb közutakért…

Megnyertük

2022-ben oldalunk nyerte meg
“AZ ÉV PÉLDAÉRTÉKŰ KÖZLEKEDÉSBIZTONSÁGI TÁRSADALMI FELELŐSSÉGVÁLLALÓJA” díjat

2022. Május 11., Művészetek Palotája

Hirdetés