Hirdetés

Nekihajtott az autónak a biciklis egy székesfehérvári gyalogátkelőn

Olvasónk fedélzeti kamerája rögzítette a felvételt 2024.10.10-én, 15:50 körül Székesfehérváron.

Sajnos a biciklis nem nézett körül és szabálytalanul, biciklin ülve nekiment egy szabályosan közlekedő autó hátuljának. A kerékpáros szerencsére nem sérült meg.

– írta meg olvasónk, aki hozzátette:

Az autót vezető hölgy megállt a buszmegállóba,és odaszaladt a kisfiúhoz. A videón látszik, hogy a biciklis két autó között ment át, a hölgy nem is láthatta, pláne hogy a kocsi leghátuljának ment neki, tehát nem ütötte el, hanem a biciklis ment neki.

De miért a kerékpáros okozta a balesetet?

A biciklis gyalog és kerékpárúton érkezett a zebrához. A zebra előtt a biciklisnek ki volt táblázva, hogy gyalog és kerékpárút vége, valamint elsőbbségadás kötelező.Innen az általános KRESZ szerint közlekedhet tovább a biciklis, azaz az úttest jobb szélével párhuzamosan. Ráadásul a „macisajt” egyértelműen jelezte, hogy már az autósoknak (és a zebrához az úttesten guruló járműveknek) van elsőbbségük a biciklissel szemben.

Hirdetés

A KRESZ főszabály szerint az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni. Tehát a zebrán át biciklizni mindenhol tilos!

Az autósnak ki volt táblázva, hogy Kijelölt gyalogosátkelőhely. Csak a gyalogosoknak kell elsőbbséget adnia; a keresztben biciklizőknek nem.

A kerékpárások veszélyt jelző tábla alapvetően a szabályosan biciklizőkre figyelmeztet. Nem lesz ettől a bicikliseknek elsőbbsége. Nem lesznek ettől a keresztben a zebrán biciklizők szabályosak!

A biciklisnek le kellett volna szállnia és gyalog átmenni a zebrán! Ez lett volna a szabályos. (Ráadásul, amikor az autós megközelíti a zebrát, van-e ott gyalogos, a biciklis még rajta sem volt a zebrán.)

Hirdetés

Nekihajtott az autónak a biciklis egy székesfehérvári gyalogátkelőn

Olvasónk fedélzeti kamerája rögzítette a felvételt 2024.10.10-én, 15:50 körül Székesfehérváron. Sajnos a biciklis nem nézett körül és szabálytalanul, biciklin ülve nekiment egy szabályosan közlekedő autó hátuljának. A kerékpáros szerencsére nem sérült meg. – írta meg olvasónk, aki hozzátette: Az autót vezető hölgy megállt a buszmegállóba,és odaszaladt a kisfiúhoz.

MEGOSZTÁS:

TOVÁBBI HÍREK

  • Hatéves kisfiút gázolt el egy terepjáró Hódmezővásárhelyen

    Hatéves kisfiút gázolt el egy terepjáró Hódmezővásárhelyen


  • A mélybe zuhant lakóbuszával egy magyar férfi Olaszországban

    A mélybe zuhant lakóbuszával egy magyar férfi Olaszországban


  • A farmosi Jason Statham ablakokat szállított

    A farmosi Jason Statham ablakokat szállított


  • Leugratott az emeletről, miután több autónak nekiment egy elszabadult Tesla Model S

    Leugratott az emeletről, miután több autónak nekiment egy elszabadult Tesla Model S


  • Porsche csapódott egy családi házba Izsákon

    Porsche csapódott egy családi házba Izsákon


  • Hatalmas balesetet rögzített a kamera az M0-son

    Hatalmas balesetet rögzített a kamera az M0-son


  • Egy rénszarvasok vontatta fogat borult árokba az M6-os autópályán Mikulás napján

    Egy rénszarvasok vontatta fogat borult árokba az M6-os autópályán Mikulás napján


  • Brutális éves parkolási engedély árakat hozott a Mikulás bizonyos ingatlanok esetében a 13. kerületben

    Brutális éves parkolási engedély árakat hozott a Mikulás bizonyos ingatlanok esetében a 13. kerületben


  • Elvették a jogosítványát, majd kettévágta a Suzukiját, aztán a vastelepre indult vele, hogy leadja

    Elvették a jogosítványát, majd kettévágta a Suzukiját, aztán a vastelepre indult vele, hogy leadja


  • Elfogadták: A külföldön elvett engedélyt itthonra is bevonják

    Elfogadták: A külföldön elvett engedélyt itthonra is bevonják


  • Autó elé zuhant egy gyalogos. Az Árpád hídról esett le

    Autó elé zuhant egy gyalogos. Az Árpád hídról esett le


  • Hagyták futni a rendőrök a „betörőt”, pedig egy fontos kérdés nem tisztázódott

    Hagyták futni a rendőrök a „betörőt”, pedig egy fontos kérdés nem tisztázódott


  • Láncfűrészt dobott ki az autóból az őt üldöző rendőrökre

    Láncfűrészt dobott ki az autóból az őt üldöző rendőrökre


  • Részegen, szándékosan gázolta el párját. Zokogva beszélt az ítélethozatal előtt

    Részegen, szándékosan gázolta el párját. Zokogva beszélt az ítélethozatal előtt


  • Dömsödi Gábort majdnem képen vágták az autójában. A kilincset és a tükröt akarta egy férfi letörni, végül mást talált ki

    Dömsödi Gábort majdnem képen vágták az autójában. A kilincset és a tükröt akarta egy férfi letörni, végül mást talált ki