Hirdetés

Megvan a borzalmas balesetet okozó „fantom autós”

Hirdetés

A férfi még szombaton okozott halálos balesetet Nagycenknél. Előzetes letartóztatásba helyezték, ami közlekedési bűncselekményeknél nem gyakori, de jelen esetben indokoltnak tűnik. Írja a hvg.hu

A gyanúsított 64 éves férfi állandó lakhelye Svájc, ahová visszatérhetne, a szombati – baleset utáni – elmenekülésével viszont megerősítette, hogy nem akart együttműködni – jelezte a letartoztatása indokául a győri ügyészség.

A szombati 84-es főúton történt tragikus baleset kapcsán hamar felmerült, hogy a balesetet egy harmadik, szabálytalanul előző autó okozhatta, amely veszélyes kitérési, fékezési manőverre kényszerítette a vétlen kettőt. Emiatt a rendőrség szemtanúk jelentkezését várta az eset után.

Azóta kiderült, hogy a sofőr végigelőzött egy kocsisort Kópháza és Nagycenk között, közben szembetalálta magát a 47 éves nagycenki családapával, aki jobbra rántotta a Suzuki kormányát. Valószínűleg vissza akart jutni a padkáról, de megcsúszott, keresztbe fordult és így ütközött össze egy Opellel. Utóbbi a tetejére fordult, ám vezetője – egy 56 éves osztrák hölgy – könnyebb sérülésekkel megúszta az ütközést. A kettészakadt Suzukiban ült vezető a mentőhelikopterben meghalt. Három gyerek maradt árván – írta a Kisalföld.

© police.hu

Az ámokfutó továbbhajtott Nagycenk felé, ott Fertőszentmiklósnak ment, ám végül árokba sodródott és a 85-ös főúton elfogták. Jelenleg halált okozó közúti veszélyeztetés és segítségnyújtás elmulasztásának bűntettével gyanúsítják, utóbbinál minősítő körülmény, hogy a helyzetet maga idézte elő. A cselekményt 5-től 10 évig terjedő büntetéssel sújthatják.

A Svájcban élő férfival szemben mindezeken túl, más eljárás is folyik testi épség elleni bűntett miatt.

Forrás: http://hvg.hu/cegauto/20170215_fantom_autos_Nagycenk_84es_fout

MEGOSZTÁS:

TOVÁBBI HÍREK

  • Január 1-től még jobban szívhatják a fogukat az autósok

    Január 1-től még jobban szívhatják a fogukat az autósok


  • 2024 legnagyobb lebukásai! A fedélzeti kamera nem kegyelmezett idén sem. Rengeteg eljárás indult!

    2024 legnagyobb lebukásai! A fedélzeti kamera nem kegyelmezett idén sem. Rengeteg eljárás indult!


  • Karácsony előtti ámokfutás a traffipaxba Szolnokon. Drága év vége lesz ez neki valószínűleg

    Karácsony előtti ámokfutás a traffipaxba Szolnokon. Drága év vége lesz ez neki valószínűleg


  • Kétszáz ittas, vagy bedrogozott sofőr fogtak meg egy hét alatt

    Kétszáz ittas, vagy bedrogozott sofőr fogtak meg egy hét alatt


  • Hajmeresztő, amit az M7-esen művelt a Mercedes sofőrje

    Hajmeresztő, amit az M7-esen művelt a Mercedes sofőrje


  • A motor is kiszakadt, akkora erejű volt az ütközés az M85-ösön

    A motor is kiszakadt, akkora erejű volt az ütközés az M85-ösön


  • Hatalmas uszály ütközött a Margit híd lábának

    Hatalmas uszály ütközött a Margit híd lábának


  • Dr. Herpy Miklós szerint a gazdagok nevetnek a gyorshajtási büntetéseken. Tett javaslatot rá, hogy ez mitől változna

    Dr. Herpy Miklós szerint a gazdagok nevetnek a gyorshajtási büntetéseken. Tett javaslatot rá, hogy ez mitől változna


  • Buszmegállóban várakozók közé csapódott egy autó Debrecenben

    Buszmegállóban várakozók közé csapódott egy autó Debrecenben


  • 15 kilométeres a dugó az M1-esen. Két baleset is történt

    15 kilométeres a dugó az M1-esen. Két baleset is történt


  • Igencsak meglepte a kukásokat egy suzukis a 16. kerületben

    Igencsak meglepte a kukásokat egy suzukis a 16. kerületben


  • Öt méter mély munkagödörbe zuhant egy autó a 13. kerületben

    Öt méter mély munkagödörbe zuhant egy autó a 13. kerületben


  • Villamosperonra hajtott, két embert elütött egy autó

    Villamosperonra hajtott, két embert elütött egy autó


  • Tóth Gabi sem tetszett neki, aztán rátaláltak a rendőrök az igazira

    Tóth Gabi sem tetszett neki, aztán rátaláltak a rendőrök az igazira


  • „Közúti gyilkosság”, mint vád gyors bevezetését sürgetik Franciaországban

    „Közúti gyilkosság”, mint vád gyors bevezetését sürgetik Franciaországban


Hirdetés